На період карантину, пов’язаного з коронавірусом, Президент, Офіс Президента, Верховна Рада, Кабінет міністрів можуть збиратись та ухвалювати рішення виключно в контексті забезпечення безпеки й здоров’я громадян України та боротьби з COVID – 19. У разі проведення міжнародних зустрічей чи переговорів, зокрема в рамках Тристоронньої контактної групи можуть обговорюватись виключно гуманітарні питання. Так само це означає, що Верховна Рада може збиратись виключно на позачергові засідання за необхідності введення додаткових заходів безпеки, пов’язаних з епідемією.

Всі інші суперечливі законопроекти, які викликають у влади спокусу «під шумок» їх розглянути, мають бути відкладені до моменту, коли в Україну повернеться повноцінне суспільно-політичне життя. Це ж стосується й органів місцевої влади. Такі сесії, як остання «земельна» сесія в Київраді, неприпустимі. Зібрання органів місцевого самоврядування можуть стосуватись лише з крайньої потреби й стосуватися попередження епідемії. Влада в Україні зобов’язана з карантином через вірус також оголосити й політичний карантин.

P.S. Вслід за вірусним та політичним потрібно ввести й ціновий карантин, оскільки багато бізнес-структур під час критичної ситуації почали радикально підвищувати ціни, заробляючи на цій біді. Очевидно, що влада й Антимонопольний комітет мають діяти відповідно й покарати тих, хто прагне скористатись складною ситуацією у власних інтересах.

Блог Миколи Томенка