Як стало відомо, Київська міська держадміністрація має намір розпочати «реставрацію» Будинку вчителя. Капітальний ремонт має тривати протягом не менш як 2 роки.

Музей Української Революції 1917-1921 років, розташований у цій будівлі, просто кажучи, викидають на вулицю. В листі на адресу Музею повідомляється, що всі орендарі мають виселитися. При цьому, як ми дізналися,  ні рішення про реставрацію, ні кошторис, ні відповідні дозволи остаточно ще не ухвалені.

В якому приміщенні функціонуватиме Музей на час ремонту? Й чи функціонуватиме, чи, як  уже траплялося, під приводом «капітального ремонту» будуть задоволені чиїсь зазіхання на черговий «ласий шматок», а Музей припинить свою роботу назавжди? Що буде з унікальними експонатами – документами, особистими речами творців Української Народної Республіки М.Грушевського, С.Петлюри, Є.Коновальця?

У 100-річчя  Української Революції  2017-й мав би стати в Україні  роком відновлення, відродження й плекання пам’яті про ті історичні події, про творців, очільників і захисників Республіки. Тож  фактична ліквідація Музею на цьому тлі виглядає як особливі цинізм і  зухвальство нинішніх владців. Вони вже  «реставрували» в подібний спосіб Музей Т.Шевченка – і з музею «вилучили» власне Шевченка, його дух і душу. Тепер узялися за Центральну Раду?..

Нагадаємо, що 17 березня цього року, в день 100-річчя Української Центральної Ради, лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко привернув увагу влади й суспільства до катастрофічного стану, в якому перебуває будівля першого українського парламенту (нині – Будинок вчителя).  У зверненні до  Київського міського Голови Віталія Кличка  політик наголошував, що історичний будинок, із яким пов’язані вікопомні події українського державотворення, потребує негайного ремонту.

Відтоді минуло майже три місяці. Жодної відповіді на звернення не надійшло.

Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» підготував запит на ім’я київського очільника В.Кличка, в якому вимагатиме надання вичерпної  інформації щодо самого рішення про капітальний ремонт Будинку вчителя, дозволів та кошторису на проведення ремонту, а також роз’яснення про місце тимчасового – на час проведення ремонту – розташування Музею Української Революції.

Блог Олени Бондаренко