Є така унікальна професія – «народний депутат» в часи воюючої України. Спочатку керівництво Верховної Ради вирішило максимально засекретити свою діяльність, щоб Путін і …виборці не дізналися. Потім почали вимагати збільшити своє фінансування, бо працюють під ризиком для життя і все частіше треба виїзжати за кордон «поволонтерити».

Але якщо теза про «малі зарплати» – це давня історія багатьох скликань парламенту, то рішення про чисельний склад Комітетів ВР – це без сумніву досягнення світового рівня «парламентської простоти»!

Отож, 6 жовтня 228 депутатів ухвалили Постанову згідно якої мінімальний склад Комітету може бути із …3 депутатів (було із 5); максимальний відповідно – 38 (було 34).

Нагадаю, що основою роботи депутатів є Комітети ВР. Саме тут їм нараховують заробітну плату, там вони мають свої кабінети й повинні в період між пленарними засіданнями весь час готувати законопроекти, працювати в складі робочих груп, писати запити і звернення, відповідати на листи виборців…

Так от тепер, щоб підтримати законопроект для розгляду у сесійній залі, проконтролювати роботу Міністрів чи керівників інших органів виконавчої влади можна зібратися УДВОХ, бо це вже більшість у Комітеті із 3 депутатів. Чому так трапилося запитаєте Ви?

А тому, що всі хочуть ділити бюджет і землю, визначати мита і податки, регулювати пільги та ПДВ… і там тепер буде до 38 депутатів, а для вирішення питань соціального захисту народу гуманітарної политики держави достатньо буде…аж до 3 депутатів!»

П.С Авторами світового рекорду «парламентської простоти» ухвалення рішень стали:

– 148 депутатів із «Слуги народу;

– 19 депутатів із «За майбутнє»;

– 16 – із «Довіри»;

– 13 – із «Відновлення України»

– 10 – із Батьківщини;

– 10 – із Голосу;

– 8 – позафракційні.

Блог Миколи Томенка