133 країни світу, серед яких Україна, домовилися на Кліматичному саміті у Глазго ухвалити Угоду про захист світових лісів та зупинення їх вирубки до 2030 року.

І це виглядає як добра новина для нашого довкілля та країни. Проте, практика діяльності Уряду України свідчить про РІВНО ПРОТИЛЕЖНЕ.

Як відомо, Уряд та депутати Слуги народу просувають законопроект про відміну нашого Закону про 10-річний мораторій на вивіз лісу-кругляку за кордон. Власне виконання нашого Закону (а це збереження довкілля, посилення енергетичної незалежності, створення сучасних дереобробної та меблевої галузей екооміки) як раз і йде в контексті останньої Угоди в Глазго.

Нагадаю, що різні форми обмежень експорту лісу-кругляку вже діють у 35 країнах, в тому числі в США, а 5-річний термін дії нашого Закону вже призвів до зменшення на 20 відсотків вирубки лісів й водночас до зростання на 30 відсотків експорту меблів з України.

Тепер лише можна уявити якими будуть масштаби вивезення лісу-кругляка з України в разі відміни Мораторію й напередодні заборони вирубки лісів у світі до 2030 року!

Всі управлінці, навіть студенти-економісти, добре знають доктрину про “ВІЧНУ БІДНІСТЬ” держав із сировинною економікою. Всі, окрім міністрів і частини провладних депутатів, які нині борються за те, як забезпечити нашим лісом економіки Європейських та Арабських країн.

Тож без зміни Урядової ідеології на користь національної економіки ми й далі будемо бідніти, а багаті країни – багатіти!

А звання ГЕРОЇВ УКРАЇНИ й надалі отримуватимуть агро-олігархи, які продаватимуть зерно чи іншу українську сировину за кордон!

Таким чином, нині потрібно змінити «Уряд бідності» або щонайменше доктрину сировинної економіки «ВІЧНОЇ БІДНОСТІ»!

 

Блог Миколи Томенка