Нинішня боротьба за Київ поки не додає оптимізму. 
5-ти річний термін Кличка і К. на чолі української столиці став періодом хаотичної забудови, корупційних скандалів і знищення історичного та гуманітарного простору міста. Власне Кличко й не керував столицею, він погодився на здачу в оренду Києва уповноваженому Льовочкіна-Фірташа-Порошенка Столару і К., за гідну винагороду, як стверджують поінформовані люди.

Натомість нинішні претенденти на управління столицею
від Зеленського Богдан-Ткаченко і К., за 5 років жодного разу не продемонстрували своєї любові до Києва чи поваги до киян ні словом, ні справою!

Отож, ще раз підкреслюю – призначення ще одного начальника від Зеленського нічим киянам не допомагає. Аналіз Закону про столицю дає підстави стверджувати, що це буде щоденне протистояння між Міським головою і керівником КМДА та їх командами. 

ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ:
1. Презентувати нову редакцію Закону про столицю із чітким розмежуванням самоврядних і столичних функцій Києва та відповідно його органів управління. 
2. Скоротити Київраду з 120 до 60 депутатів та відновити райради.
3. Після обговорення – ухвалити відповідні рішення у Верховній Раді.
4. Президенту нарешті підписати Закон про тимчасові слідчі комісії, а ВР – створити ТСК щодо розслідування діяльності влади в Києві. 
5. Ухвалити Закон про місцевий референдум, на якому кияни, а не чиновники, ухвалюватимуть рішення куди витрачати бюджетні кошти – на школи і дитсадки чи пішохідні мости;
6. Оптимізувати виборче законодавство для місцевих виборів.
7. Дати КИЯНАМ право самостійно обирати владу в Києві.
Таким я бачу шлях виходу із кризи в Києві, бо наголошу ще раз – нам потрібно нині рятувати українську столицю, а не змінювати смотрящих у ній!

Блог Миколи Томенка