Тут всі цитують звернення відомого в народі “Паші-мерседеса”, який вже довший період працює “смотрящим від Путіна-Кіріла” на території української святині Києво-Печерської лаври, яка визнана ЮНЕСКО – об‘єктом світової історико-культурної спадщини.

Перед тим як проаналізувати зміст вищезгаданого звернення до Президента України, нагадаю деякі визначні віхи життя нинішнього намісника Успенської Києво-Печерської лаври:

– закінчив Московську духовну семінарію;

– учасник низки скандалів із незаконним будівництвом та руйнуванням історичних пам‘яток на Волині та на території Києво-Печерської лаври;

– з 2008 по 2014 року депутат Київської міської ради від партії Януковича;

– насправді ж, за його ж словами, щирий прихильник Комуністичної партії;

– організатор та учасник багатьох пропагандистських заходів РФ та Російської православної церкви на підтримку так званих “історичних героїв та ідей руського міра”, зокрема, “Туру з іконою царя Миколи II по Україні”;

– орденоносець Путіна та отримувач інших російських нагород і відзнак за “зміцнення дружби з російським народом”;

– власник елітних авто та розкішних будинків;

– відомий своєю неадекватною та нахабною поведінкою із журналістами та поліцією…

І от у мене запитання до прихожан УПЦ:

яке відношення до МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ ХРИСТИЯНСЬКОГО ВЧЕННЯ, має ця істота, яку ви називаєте, не проти ночі буде сказано, “ДУХІВНИКОМ”?

А тепер по суті самого звернення щодо прав УПЦ МП на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Нагадаю, що друг намісника Павла Азаров через рішення Уряду в 2013 році передав чоловічому монастирю, а фактично наміснику Павлу, в БЕЗОПЛАТНЕ користування 79 будівель на території Нижньої і Верхньої Лаври. Принагідно зверну увагу, що дружба з Київською владою забезпечує фанатам Путіна-Кіріла й до нині пільгові тарифи з житлово-комунальних послуг. Тож весь цей період реальним КЕРІВНИКОМ Києво-Печерської лаври є так званий “Паша-Мерседес”.

31 грудня 2022 року закінчується дія Договору між Національним заповідником і монастирем, читай Павлом, щодо права на богослужіння в Успенському соборі і Трапезній церкві.

Тому позиція МКІП щодо НЕПРОДОВЖЕННЯ дії ДОГОВОРУ з метою захисту історико-культурної пам’ятки УКРАЇНСЬКОГО народу і ЮНЕСКО та в умовах війни з російською ордою військового злочинця Путіна абсолютно ПРАВИЛЬНА і СПРАВЕДЛИВА.

Вражає цинізмом фраза фаната Комуністичної партії та партії Путіна-Януковича-Медведчука “Паші-Мерседеса” про те, що його братія відбудувала Успенський собор. Історична правда ж в тому, що зруйнований підривниками Сталіна в 1941 році Успенський собор відбудовано за кошти ВСІХ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ та мешканців КИЄВА, тобто коштом бюджетів Києва та України в 2000 році.

Між іншим, більш як кілометрові мури та майже половина нинішніх історико-культурних та архітектурних пам‘яток Києво-Печерської Лаври збудована або відреставрована на кошти Гетьмана Івана МАЗЕПИ, якого російська церква та її філії проклинають, як “зрадника” від 1709 року!

І Ви ще досі вважаєте справедливим і правильним, щоб УКРАЇНСЬКОЮ духовною святинею та об‘єктом ЮНЕСКО керували фанати Путіна-Кіріла?!

Блог Миколи Томенка