Останнє дослідження КМІС щодо релігійної самоідентифікації населення України проведене 6-20 липня 2022 року засвідчило суттєве зменшення прихильників УПЦ московського патріархату.

Нині вірних церкви, що знаходиться в ідеологічній єдності з Російською православною церквою Кіріла-Путіна зменшилося за останній рік з 18 до 4%. Натомість прихильниками Православної церкви України вважають себе 54 відсотки ( в 2021 році було 42%.).Зрозуміло також, що 14 відсотків, які позиціонують себе як православні віряни без конкретизації церкви, скоріше за все відвідують лише на свята приходи за місцем проживання або приходи Московського патріархату (в 2021 році таких було 12%)

Навіть попри цей факт можемо констатувати, що УПЦ Московського патрархату – нині церква АБСОЛЮТНОЇ МЕНШОСТІ УКРАЇНЦІВ!

Якщо порівняти релігійні симпатії з чисельністю приходів, монастирів та особливо ЛАВР, то тут парадоксальна невідповідність. Скажімо на 1 січня 2021 року УПЦ МП мала 12 374 приходи, а ПЦУ відповідно – 6 981.

Навіть, якщо врахувати факт переходу щонайменше 1 тисячі приходів з УПЦ до ПЦУ за 2021-22 роки, перевага Московського патріархату все ж залишається суттєвою. Особливо парадоксальним на цьому тлі виглядає факт використання ВСІХ 3 ЛАВР: Києво-Печерської, Почаївської, Святогірської лише церквою Московського патріархату.

Більш за те, за нашою інформацією, влада всіляко толерує та захищає майнові права УПЦ МП. Так СБУ з часів Баканова охороняє Києво-Печерську лавру, а керівництво НАЦІОНАЛЬНОГО Заповідника «Києво-Печерська лавра (підпорядкованого Міністерству культури) відмовило ПЦУ у проханні отримати у користування бодай один монастир Лаври для проведення богослужінь?!

Переконаний, що якщо найближчим часом ВЛАДА (ВР відповідним Законом, а Уряд відповідними рішеннями) не почне опікуватися релігійною ситуацією в Державі, то суспільство самостійно почне вирішувати важливу СВіТОГЛЯДНУ проблему УКРАЇНИ, яка вже давно НА ЧАСІ!

П.С. Переконаний, що греко і римо-католики, протестанти… мене теж підтримують у справі звільнення України від московського патріархату.

П.С. П.С. Впевнений, що й 10 відсотків українців-атеїстів теж не фанати Кіріла-Путіна.

 

Микола Томенко, лідер партії “Рідна країна”