Вчора з друзями, професорами Університету – представниками некритичної інфраструктури Києва, які не мають права користуватися громадським транспортом, повторив свій нещодавніх рекорд пішої ходи за маршрутом:
Київський Університет імені Тараса Шевченка – Оболонський сквер поблизу РДА.
Тепер наша увагу торкнулася забудови та вулиць моєї рідної Оболоні, де я живу вже більше 25 років!
Сказати про хаос забудови останніх років – означає нічого не сказати. Але нині не про це, а про одну із головних вулиць Оболонського району, бо надписи, що це – проспект Героїв Сталінграду досі у всій красі?!
Нагадаю, що в Росії Сталінград перейменовано на Волгоград у 1961 році. Але це не головне, найважливіше те, що серед вбивць киян та руйнівників Києва Йосип Сталін випереджає навіть Гітлера.
Масові сталінсько-берїївські репресії щодо української еліти в Києві призвели до заселення «коренных киевлян» із НКВС та інших сотень структур в системі Комуністичної партії (більшовиків) України. Принагідно поінформую, що в Комуністичній партії (більшовиків) України до голодомору та репресій 30-х років українці становили меншість!
Тепер про Сталінський Хрещатик, який влада Києва вирішала за наші майже 2 мільйони бюджетних гривень подавати на отримання статусу об’єкту культурної спадщини ЮНЕСКО?!
Дійсно у 19 столітті Хрещатик був однією із найцікавіших в архітектурному плані адміністративно-фінансових вулиць Східної Європи. Чого вартий лише перший хмарочос України – дім Гінзбурга, перша 11-поверхова будівля всієї Російської імперії.
Так от у вересні 1941 року група НКВС за вказівкою Сталіна підірвала та знищила 324 великих житлових та адміністративних будинків на Хрещатику та прилеглих вулицях!
Першим правду про по руйнування підлеглими Сталіна з болем написав Олександр Довженко:
«Не німці знищили центр нашої знівеченої столиці, а ми самі…
І Лавру висадили в повітря».
Отож, від «сталінської вибухівки» згоріли 5 найкращих готелів Києва («Континенталь», «Гранд-готель», «Савой»…), центральний поштамт, консерваторія, театр юного глядача, будинок міськради, 5 кращих кінотеатрів, Будинок архітектора і вчених…Знищено багато бібліотек з цінними документами та книгами, а в Київській консерваторії згорів великий орган і майже 200 роялів та піаніно.
Нині ж Хрещатик – це низка будівель в архітектурному стилі Сталінського ампіру, реконструйований ЦУМ Ахметова і десятки турецьких, італійських, грузинських…кафе! І це Київ подає в ЮНЕСКО?!
Видно – все ж таки ментальність «коренных киевлян», які заселилися в квартири репресованих українців та пропагували Сталінську ідеологію досі не просто жива, вона ще й перемагає в КИЄВІ 21 століття, який є столицею незалежної України!
Блог Миколи Томенка