Дружня й спільна діяльність всіх партій, які пройшли до Київради над поділом хлібних-бюджетно-земельних посад і не тільки, змушує нас зробити сумний висновок:
17 відсотків киян, які втретє підтримали Кличко-мер і біля 30 відсотків киян, які проголосували за нинішні партії у Київраді можуть потихеньку прощатися з мріями про Європейський, некорупційний Київ, яким реально керують кілька олігархів та забудовників, що й фінансували різноманітні за ідеологією партії.
Отож все по порядку.
Спочатку всі фракції в Київраді відмовилися від статусу опозиції й кинулися у війну за посади.
Потім ці всі фракції підтримали свого спікера-секретаря Володимира Бондаренко, сумновідомого фактом підробки свого диплома про вищу освіту.
Далі гірше – вперше в історії місцевого самоврядування Києва з часів Магдебурзького права депутати обирають 4 заступника з питань самоврядних повноважень (2 – від Слуги народу, точніше від Єрмака і 2 від ЄС). Тож нині у Кличка 11 заступників, із них двоє перших й дев`ять просто заступники, що прямо суперечить чинному законодавству! Зрозуміло, що це передбачає і розширення апарату КМДА – вже нині на 18 осіб!
Але це були квіточки перед правдивим й безкомпромісним дерибаном посад у Комісіях.
Найбільша комісія, звісно,бюджетна. Її очолив представник Слуги народу, заступник Міністра освіти та , як кажуть, друг Кошевого із «Вечірнього кварталу» Андрій Вітренко. У нього 5 перших заступників від ЄС, ОПЗЖ, Удару, Слуги народу й від Батьківщини Алла Шлапак та просто заступник від Голосу.
Комісію з питань архітектури, містобудування та земельних відносин, яка нараховує 21 депутата, очолив представник Удару, а ще раніше БПП, а ще раніше керівник громадської приймальні вищезгаданої Шлапак й фігурант корупційних оборудок із бюджетом Михайло Терентьєв. Ця забудовна комісія оновила всі рекорди політичного цинізму й лобізму – в ній тепер буде 5 перших і 5 просто заступників!
Екологію Києва , як голова комісії, буде захищати забудовник Чкаловського скверу Денис Москаль від Батьківщини, який в часи Януковича-Черновецького хотів рейдернути фракцію Тимошенко в інтересах влади. Його тоді затаврували ганьбою, а нині – він керівник фракції Батьківщини й головний еколог столиці?!
Піднімати промисловість й захищати підприємців та благоустрій буде  антиквар із Слуги народу.
Утверджувати місцеве самоврядування й розвивати регіональні та міжнародні відносини буде комісія із 3 осіб на чолі з Романом Ярошенком, вихідцем із молодої команди Черновецького, яка нині інвестували кошти у так званий блок Омельченка.
Найменші комісії із одних начальників – це комісія з питань освіти, науки, сім’ї, молоді і спорту аж із 3 осіб, яку з барського плеча віддали Голосу й додали її лідеру Максиму Нефьодову ще одну потужну комісію із цифрової трансформації у складі 4 осіб!
Відверто подивував Голос, який радісно прилучився до дерибану імені Кличка-Єрмака-Тищенка-Комарницького… й отримав такі «відповідальні інструменти влади».
Комісію із 3 осіб щодо культури і туризму – очолили колишня помічниця Олександра Третякова, а нині депутатка Удару.
І вишенька на київському торті кадрового дерибану в Київраді –
комісію у складі 3 осіб щодо законності, правопорядку і роботи з правоохоронними органами очолив представник партії Медведчука!
Отож, якщо ви ще вірити, що:
в Києві відсторонять від влади смотрящих, забудовників і корупціонерів, як обіцяли в Слузі народу і Голосі;
забезпечать справедливі тарифи й безкоштовну медицину, як обіцяли в Батьківщині і ОПЗЖ;
перетворять нинішнє місто транспортного колапсу й хаотичної забудови в Європейський Київ, як обіцяли в ЄС;
то це ваше право.
Ми ж, команда “Рідної країни”, не чекаємо сподіваної волі й добрих вчинків від нинішньої влади, після такого політичного глуму й післявиборчого цинізму, тому як громадська опозиція будемо контролювати кожне рішення, кожну бюджетну витрату влади Києва та об’єктивно інформувати киян про стан справ у нашій столиці.
Блог Миколи Томенка