1 грудня ВР планує ухвалити бюджет -2021. Нагадаю, що 275 депутатів із партій “Слуга народу”,”Батьківщини”,” За майбутнє” і групи “Довіра” підтримали в першому читанні проект бюджету на 2021 рік. Знаючі люди переконані, що ціна успішного голосування – це виділення так званого депутатського фонду у 7.4 мільярди гривень для потреб депутатів, які підтримають владу. І як бонус, кілька хлібних посад для бюджетних союзників, таких як Державна продовольчо-зернова корпорація.
Окрім того, збільшення видатків на утримання ВР і 700 мільйонів для парламентських партій.
В той же час за даними Державної служби статистики в 2019 році населення України скоротилося на 272 тисяч 297 людей: народилося 308 817, померло – 581.114. Це – найсумніші показники за останні роки. В 2020 році – будуть ще гірші.
Що це означало б для адекватної влади?
Це мусило б спонукати формувати бюджет життя.
Тобто заморозити всі видатки для розкошування владців; закупівля нових машин, комп`ютерної техніки, фінансування будівництва фонтанів, пам’ятників та бюджетної підтримки ЗМІ, реклами, соціології…
Про космічні премії та доплати посадовців на час пандемії забути.
А якщо 1,5 тисячі доларів мало, щоб дітям купити морозиво, як каже Саакашвілі, то можна працевлаштуватися в лікарні або школи…
І для всіх: від Президента й Нафтогазу – до очільника найменшої ОТГ.
Пріоритети: малий і середній бізнес, охорона здоров‘я і зарплати медиків, освіта й зарплати вчителів та викладачів, довкілля, питна вода, тобто всі державні програми щодо профілактики захворювань!
Сьогодні питання стоїть саме так:
чи буде у нас бюджет життя чи бюджет для владців і МВФ!
Блог Миколи Томенка