Вже можна підбити попередні підсумки місцевих виборів 2020. Якщо у великих містах домінували олігархічні партії, то у в ОТГ – феодальні. Головними складовими перемоги на виборах у великих містах стали:

– наявність адмінресурсу та можливість використання бюджетних грошей для братнього бізнесу та власного піару;

– підтримка олігархів грошима і медіа;

– формування і використання мереж чи сіток підкупу виборців.

Класичним прикладом такої кампанії є Блок Омельченка, по факту блок Черновецьких, де кандидат на посаду міського голови набирає 2.6 відсотка, а партія із колишніх депутатів фракції Черновецького -6.4. Найстрашніше, що про це знає і влада, і правоохоронні органи, але сітка вже кілька виборів поспіль живе і перемагає! Черновецькі та їх нові учні були активними творцями перемоги і в командах УДАРУ та Батьківщини. Водночас олігархічна підтримки медіа та грошима не завжди носила ідеологічний характер. Так канали Медведчука підтримували як своїх – Попова й Пальчевського, так і партію Тимошенко; Канали Льовочкіна-Фірташа – Попова і Кличка.

Але найбільшим цинізмом є той факт, що в абсолютну більшість Київради сформують ті ж самі партії та майже ті ж самі депутати, які за останні 10 років збудували корупційний Київ. Загально кажучи, вибори у Києві продемонстрували, що Ваша робота протягом 5 років майже ніщо, а гроші, олігархічні медіа і сітки підкупу – все!

Ще сумніша історія на рівні областей та ОТГ. Тут ключовими гравцями стали партії місцевої влади та феодалів. У великих містах обіграти діючих міських голів при їхньому ресурсі та надмалій явці практично неможливо, а обіграти місцевих феодалів на рівні ОТГ – неможливо в принципі! Там, де це правило не спрацювало, нині йде «виправлення результатів». Вперед веде Київщина, де 4 день поспіль місцева влада зі своїми спонсорами корегують результати виборів на свою користь. Метод простий як будь-яка фальсифікація – перша версія протоколів зникає і в ТВК з‘являється нова уточнена версія. Наша команда “Рідної країни” нині прагне захистити свій результат у Бучі, Броварах, Богуславі, Ржищеві, Згурівці…Але вже й тепер очевидно одне: короновірусні місцеві вибори, в яких взяла участь третина громадян України, стали тріумфом олігархів і феодалів, точніше перемогою їх грошей, медіа і сіток підкупу та поразкою для неолігархічних, опозиційних партій і, переконаний, для більшості громадян! Про подальші плани “Рідної країни” згодом…

Блог Миколи Томенка