Кілька тез із мого виступу на Черкаському книжковому фестивалі.

Мода на шоузацію політики в останні роки призвела до політизації шоу-бізнесу й змінила непрофесійних шоуменів у професійній політиці на професійних шоуменів у непрофесійній політиці.

Сьогоднішній стан речей в країні я визначаю як “трагікомічну охЛократію”, коли більшість рішень приправлені волею більшості народу, а реально – натовпу й виглядають комічно чи прикольно, але можуть завершитися трагічно для країни та її громадян.

Біда українців в тому, що вони спочатку зробили все для “приниження власних національних і моральних авторитетів”, а нині плачуться із засилля у владі та медіа космополітів і малоросів.

Чекати 5 років, поки завершиться перший і останній термін нинішньої влади (нагадаю, що команда Зеленського публічно пообіцяла реалізувати озвучену мною ідею про корисність виключно одного терміну для президента) в Україні не потрібно – потрібно навчитися змінювати шкідливі проекти влади на корисні для країни і суспільства.

І одна конструктивна пропозиція для шоуменів та спортсменів у новій владі стати кращими від політиків минулого і почати вже:

  • платити податки в Україні;
  • інвестувати в національну економіку зі своїх закордонних банківських рахунків і офшорів;
  • повернути своїх дітей із закордону на навчання в Україні, а дружин і родичів на лікування в Україну…

Лаконічно кажучи – не патріотичним словом, а власними грошима і вчинками!

Блог Миколи Томенка