Вже близько тижня кияни скаржаться на погане самопочуття. Причиною цьому стала якість повітря, яка вже декілька днів за індексом AQI складає 99 при нормі від 0 до 50. Найбільше потерпають мешканці лівобережжя. Бездіяльність влади вразила, зокрема, й голову київської міської партійної організації «Рідна країна» Олександра Федоренка.

“Рівень забруднення повітря вдвічі перевищує максимальну норму, люди не мають чим дихати, а чиновники лише розводять руками – це звична схема для нинішньої влади. Цікаво також спостерігати, як керівництво заводу «Енергія» перекидає відповідальність на Бортницьку станцію аерації та Дарницьку ТЕЦ, а ті – на «Енергію» та торфяники. Але тут немає єдиного винуватця. Проблема виникла від комплексної бездіяльності. «Енергія» та Бортницька станція аерації десятиліттями труять киян, запах гарі постійно присутній в Дарницькому районі. Якщо горять торф’яники, то чому пожежу ніхто не ліквідовує? Адже вона в суху погоду може спричинити набагато більшу проблему – пожежа в лісах.”

Федоренко зазначив, що бездіяльність влади відобразиться на майбутніх виборах.

“Ніхто не хоче вирішувати такі проблеми вже роками. Ті, хто сьогодні керують Києвом, більшу частину часу проводять в екологічно чистих містах Європи та США, а те, що Київ зараз знаходиться за крок від екологічної катастрофи нікого не хвилює. Нагадаю, що Кличко ще в 2016 році обіцяв, що шкідливих викидів та неприємного запаху не буде. Оскільки такі важливі обіцянки не виконуються, сьогодні як ніколи є доцільним провести не лише дострокові вибори міського голови, а й київради. Я думаю, кияни, які втратили здоров’я через байдужість влади, пригадають їм це під час голосування.”

Політик наголосив на необхідності комплексного підходу до проблем екології в місті.

“Сьогодні столиці потрібна комплексна програма з екологічної безпеки. Наша команда «Рідної країни» разом з експертами та науковцями сьогодні займається розробкою такої. Питання «Енергії», Бортницької станції аерації та Дарницької ТЕЦ  – в пріоритеті.”