В українському суспільстві є тренд на об’єднання, але більшість кандидатів в президенти дуже егоїстичні, щоб поступитися своїми амбіціями.

Про це у відео-інтерв’ю Politeka заявив голова партії «Рідна країна» Микола Томенко.

За його словами, 25-30 кандидатів навіть не наберуть 1% голосів. А 5% – для багатьох буде великим щастям.

Більш за все від об’єднання виграв Анатолій Гриценко, на користь якого зняли свої кандидатури чотири кандидата, впевнений Томенко. На його думку, об’єднання навколо Гриценка – це об’єднання не проти когось, а за «інший формат України».

«Це така психологічна межа для Гриценка – він повертається у політичну Прем’єр-Лігу і долає більше ніж 10%. Він вже в серйозній політичній грі, в першій четвірці лідерів», – каже Томенко.

Політик також прокоментував інші об’єднання.

«Ось Кривонос приєднався до Порошенка і його на наступний день призначили заступником секретаря РНБО. А навіщо він балотувався? Щоб показати що і на користь Порошенка хтось знімається?», – сказав Томенко.

Вплине на хід виборів і об’єднання Євгена Мураєва з Олександром Вілкулом. На думку Томенка, більше всього від цього програє Юрій Бойко.

«Бойко, як кажуть експерти та пишуть деякі ЗМІ, кандидат особисто від Путіна. Він буде витягувати парламентський список, і захищати інтереси Путіна», – каже Томенко.

За словами Томенка, саме Бойко був об’єднаним кандидатом від проросійської України, але команда Ахметова нанесла серйозний удар по Путіну. Бо, Томенко впевнений, за об’єднанням Мураєва з Вілкулом стоїть саме Ахметов.

«Команда Ахметова грає в іншу гру. Ахметов «грає» кілька кандидатів одночасно. Що цікавить Ахметова? Перш за все, його інтереси в Запоріжжі та Маріуполі. Йому треба президент, з яким би він працював, і більшість в міських радах в двох містах разом з мерами. Ахметов підтримує і Порошенка, і Вілкула, активно підтримує Ляшка на парламентські вибори. І як недивно в сфері його інтересів появилася Тимошенко. Він всі варіанти прораховує. А ось Гриценка туди не запрошують», – каже Томенко.