Київські комунальні підприємства продовжують нести колосальні збитки. За 3 квартали 2018 року, згідно зі звітом, в список збиткових підприємств увійшли 77 КП. Їх сумарний «мінус» склав понад мільярд гривень. Кращі дні столичних комунальних установ давно пройшли, а влада продовжує годувати киян «Перемогою».

Для прикладу, прибуткових КП в цьому звіті вказується 102, але їх сумарний прибуток на кілька сотень мільйонів меньший, ніж збиток одного лише «Київтеплоенерго» з його 847 мільйонами. Найприбутковіше підприємство аеропорт «Київ» – 63 млн грн. Далеко позаду, а за фактом на другому місці по прибутку, плететься «Житлоінвестбуд-УКБ» – 18, 9 млн грн.

Ці цифри давно вже повинні були підштовхнути київську владу до кардинальних рішень, але міського голову Віталія Кличка, мабуть, все влаштовує.

Керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко в коментарі “Політеці” спробував розібратися, чому мер Києва продовжує вести комунальні підприємства до повної розрухи.

«Ця статистика свідчить про неефективність управління комунальним господарством міста. Давно же потрібно було провести інвентаризацію цих комунальних підприємств – збиткові закрити.

Таке враження, що через них просто відмиваються кошти міського бюджету.

Ці підприємства не несуть жодного прибутку і просто утримуються за кошти бюджету, за кошти платників податків. А на місця законних керівників цих підприємств прилаштовуються міські депутати, чи просто люди Кличка.

Дуже багато в цих підприємствах, так званих, виконуючих обов’язки – поставленні люди влади. Це також свідчить про те, що Кличко не намагається здійснити ефективне управління цими КП».

Олександр Федоренко відмічає, що навіть офіційні конкурси на посаду керівника не зможуть змінити ситуацію.

«На жаль, так звані конкурси, це просто ширма для Кличка», – Олександр Федоренко.

«Я вважаю, що ці конкурси проходять в «ручному режимі», і це просто зручний спосіб для мера, щоб перекласти відповідальність на конкурсну комісію. Що, нібито, це вони призначали недієвого керівника, а не він сам. Як відбуваються ці конкурси – ми всі розуміємо. Жодне призначенні не відбувається без погодження мера. Це просто форма уникнення відповідальності для Віталія Кличка».