В ефірі телеканалу NewsOne лідер політичної партії Громадський рух “Рідна країна” Микола Томенко жорстко розкритикував владу за поганий приклад безмитного ввезення автівок та байдужість до непідйомні податків при купівлі.

“Я вважаю, що у нас не має бути вибіркового законодавства і всі громадяни України повинні мати право адекватного акцизу при купівлі автомобіля. Не лише збідніле населення, а й середній клас не хоче платити драконівські податки за нове авто.

Тому, на мою думку, потрібно повністю переглядати систему митних зборів, оскільки ніхто не повинен платити такі суми, які нас змушують сьогодні.

Щодо тих, хто вже ввіз автомобілі на єврономерах. Однозначно їх потрібно легалізувати. До мене звертаються люди в трагічних справах, коли в автокатастрофі хтось загинув, а чоловік, який був за кермом, зник і винних у нас немає. При всій повазі до людей, які вважають, що обійшли державу і вийшли з ситуації, не можуть по українських дорогах їздити, умовно кажучи, «мертві іноземні душі». Я однаково хочу, щоб відповідав за злочини і депутат, і водій.

Цікаво, що саме Порошенко і його команда показали українцям цей шлях придбання авто. Декілька років тому мене здивувало, що команда Гладковського-Кононенка, яка базувалась в «5 Елементі», їздили на незрозумілих номерах. Виявляється, Гладковський став Почесним консулом Сейшельських островів і під прикриттям дипломатичної роботи вони почали ввозити автомобілі, не сплачуючи мита. Тобто саме команда Порошенка подала приклад, а тепер їм буде дуже нелегко наводити порядок.

Але я вважаю, порядок потрібно наводити для автомобілів на всіх номерах, оскільки, виявляється, у нас є дурні, які ходять в автосалони, працюють на трьох роботах і купують і платять всю суму. Не треба забувати, що це не мільйонери чи мільярдери, у нас їх лише 1,5-2%. Виходить, є люди, які платять, а є розумніші. Як на мене, повинен бути один підхід, але ті акцизні збори, які ми маємо сьогодні, вони однозначно неадекватні”.