Найуразливіша верства населення – це діти. Їхнє майбутнє повністю залежить від дорослих. Вони вчаться як жити в оточуючих, тих, кого щодня бачать вдома та по телебаченню. На жаль, не всі сповна розуміють яка величезна відповідальності сьогодні лежить на нас за всіх дітей України, тому ми спостерігаємо систематичні порушення прав майбутнього покоління, ігнорування їх інтересів на користь корупційних схем та політичного капіталу влади.

Справедливого вступу не буде

Нещодавно вступили в дію нові правила зарахування дітей до школи. В Міносвіти повідомляють, що тепер всі будуть мати рівні можливості вступу, але чи є вони насправді такими?

Після відміни конкурсу право на першочерговий вступ до школи мають ті, хто проживає на території, за якою вона закріплена. Проте нерівномірний розподіл територій призвів до того, що існують такі навчальні заклади, які повинні навчати декілька мікрорайонів, а інші – лише декілька дітей.

Іншою проблемою є те, що зазвичай прописка може не збігатись з фактичним місцем проживання. В таких випадках в Міносвіті пропонують звертатися до суду і писати скарги, але через недовіру до цих органів в хід ідуть старі корупційні схеми.

Замість садочків – реабілітаційні центри

Про проблеми з дитячими садочками я говорив вже неодноразово. Причина – багаторічний досвід забудовників “забувати” про планування інфраструктури та “вміння” чиновників віддавати приміщення дитсадків у приватну власність чи в довгострокову оренду.

Попри переповнені групи в дошкільних навчальних закладах (найвищі показники переповнення груп 5 років поспіль спостерігаються в Дарницькому та Печерському районах) та тисячні черги до цих установ, сьогодні в Києві є близько 100 приміщень дитсадків, які не використовуються за призначенням.

Переважна більшість з них передані під різноманітні установи, управління, департаменти різних структур державної, міської та районної влади.

У приміщеннях дитсадків, які належать територіальній громаді Києва, розташовуються управління охорони здоров’я та юстиції, КП будівництва і експлуатації автостоянок, управління пенсійного фонду і навіть реабілітаційні центри для наркозалежних, або вони просто подаровані друзям міської влади… Замість дітей, яким немає де зростати.

Там, де мають функціонувати садки (ясла) наразі є Головне управління юстиції, Служба у справах неповнолітніх Дарницького РДА та СЕС Дарницького району (ДНЗ №741, проспект Бажана, 7-е), ВАТ “Атоменергокомплект” (ДНЗ №345, вулиця Санаторна, 9-А), Київський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ДНЗ № 114, вулиця Новодарницька, 26-Б). Все майно – комунальне, власником його є Дарницька РДА та районне КП.

Колишні дитсадки Деснянського району наразі прилаштовані під районне управління пенсійного фонду (ДНЗ № 618, вулиця Каштанова, 6), приватну гімназію (ДНЗ № 422, вулиця Шолом-Алейхема, 1-А), спецшколу ( ДНЗ № 782, вулиця Сабурова, 16-А).

Та ж картина в Дніпровському районі: існує 8 приміщень, які могли би бути садками, але наразі є офісами для Служби зовнішньої розвідки України (ДНЗ № 364, вулиця Сєрова, 32), районного пенсійного фонду (ДНЗ № 354, вулиця Мініна, 4-А), районного відділу соціального забезпечення (ДНЗ № 194, вулиця Курнатовського,7-А) тощо.

Фото: Анастасія Багаліка

А от що добре вміє робити влада з дітьми, то це використовувати та вчити брехати. Нещодавно в Солом’янському районі  вибухнув скандал за участі міського голови Кличка. Мешканцям району він разом з забудовником пообіцяли в районі новобудов відкрити державний дошкільний заклад. Але в будинках з’явилася реклама про садочок «Кудрявський» з зовсім іншою інформацією, мовляв, набір відкритий, тільки садочок виявився приватним і коштує 15 тис грн. в місяць + стільки ж потрібно заплатити при  вступі, виходить 195 тис грн.  в рік за навчання «в садочку від Кличка».

Діти, а ви знаєте де Аравійський півострів?

На дітях намагаються заробити собі політичний капітал і вищі ешелони влади. Так, наприклад, президент Порошенко, відкриваючи дитячий садочок в селі на Рівненщині, оточив себе дітьми, яким розповідав про економічний підйом та безвізовий режим з країнами Аравійського півострову.

В цьому місяці рекордсменом по «дитячому піару» безперечно є прем’єр Гройсман. Під час лінійки в черкаській школі № 8 багатьом дітям стало зле. В своєму твіттері очільник уряду написав «Вилітаю в Черкаси для з’ясування ситуації зі здоров’ям дітей», але, так нічого і не з’ясувавши, повернувся. Цинічно також виглядало те, як на засідання уряду він запросив декількох школярів. На запитання дівчинки чому з України виїжджають люди, він просто відповів, що вони «подорожують».

Мабуть вони не знають, що правдивими і чесними потрібно бути особливо по відношенню до дітей, інакше ми й майбутнє покоління зробимо заручниками вічної брехні.

Блог Олександра Федоренка