От на мою пошту пришло кілька листів з мудрими побажаннями щодо наших фільмів “7 чудес України: історичні міста та містечка”.
Деякі науковці і краєзнавці невдоволені, що у фільмах не завжди документально підтверджені історичні факти, а легенди та міфи про ту чи іншу місцину або легендарну особистість не містять відповідного документу ЦК КПУ, перепрошую, Уряду України та адміністрації Президента.

І тут хотів нагадати історію будівництва історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”.

На урядовій нараді в 2004 року за моїм головуванням було ухвалено рішення розпочати будівництво “Запорозької січі”. Це рішення активно підтримав і уряд, і Запорізька ОДА. Натомість, група “ортодоксальних патріотів” виступила проти, бо мовляв досі не знайдено автентичного документуіз повним і точним кресленням об`єкту.

Тоді я запропонував вийти із ситуації так: щойно буде знайдено цей документ, ми зробимо реконструкцію Січі,а доки будуємо за малюнками та описами, які маємо.

Нині історико-культурний комплекс “Запорозька Січ” – один із найбільш відвідуваних в Україні туристичних об`єктів. А мене, як одного із ініціаторів його будівництва, найбільше тішить той факт, що всі першокласники Запоріжжя розпочинають своє шкільне життя із уроку на Хортиці про мужність і лицарство українських козаків.

Отож, моя пропозиція така: всім, хто досі чекає документів про правдиву історію України від російських архівів часів Катерини і Потьомкіна, Леніна,Сталіна і Путіна – чекайте. А ми будемо й далі популяризувати нашу славну, переможну, а не лише трагічну історію України!

Блог Миколи Томенка