Про це Politeka розповів голова київського міської організації політичної партії «Рідна країна» Миколи Томенка Олександр Федоренко, коментуючи нещодавню акцію велосипедистів «Досить нас вбивати» під стінами КМДА.

«Київська влада нині навряд чи зможе виконати вимоги протестувальників і створити в місті безпечну велосипедну інфраструктуру. До цього питання треба підходити майже з нуля, адже інфраструктура для велосипедистів у столиці знаходиться у зародковому стані», – заявив він.

За словами Федоренка, більшість киян байдужі до велосипедного руху. Це один із факторів, чому місцева влада не поспішає вирішувати це питання.

«В українців ще немає такої культури, як у Європі, де люди віддають перевагу велосипедам. На жаль, наші громадяни мають багато інших проблем і їм не до велосипедистів. Питання парковок, стан доріг – набагато ближчі для більшості киян. Тому й відношення влади до цієї проблеми неоднозначне. По-перше, київська влада не хоче цим займатися, а по-друге й особливих можливостей немає», – вважає він.

Федоренко наголосив, що зараз все ж важливо зосередитися на популяризації пересування містом велосипедом. Це позитивно вплинуло б на стан екології.