Несе мужик у ночовках
Додому свячене:
Яйця, паску, і ковбаси,
Й порося печене.
І порося, як підсвинок,
Та ще й з хроном в роті.
Несе, бідний, та й спіткнувся
У самім болоті.
І схибнулись нові ночви,
Затряслось свячене,
І в болото покотилось
Порося печене.
Глянув мужик на болото,
Посвистав до лиха,
Одвернувся, набік плюнув
Та й промовив стиха:
«Та свиня таки свинею!
Правду кажуть люди:
Святи її, хрести її —
Все свинею буде!»

До чого тут Степан Руданський? Та от, сьогодні навіяло… Почалося з того, що побачив у новинах: Генпрокуратура та СБУ «трусять» структуру під назвою «Укргазвидобування». Причина? Пряма мова від Генпрокуратури: «…посадові особи “Укргазвидобування” діючи за попередньою змовою з посадовими особами іноземних компаній, зловживаючи своїм службовим становищем всупереч інтересам служби, шляхом завищення вартості робіт по гідророзриву пластів, які проводяться на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016-2017 років заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах…»? – передає rbc.ua.

Відверто кажучи сам факт обшуків у компанії та її регіональних відділеннях не дуже здивував – дай Бог, щоб дійсно щось зрушило в державі у боротьбі з крадіями.

Але сама назва компаніїї щось нагадувала, щось таке вже в пам’яті промайнуло…

Згадав! Початок 2016 року. В інтернеті виклали дані про розміри зарплат і премій деяких працівників саме цієї компанії. Роміри викликали жваве обговорення у суспуільстві.

Особливо кричуще на цьому колі виглядає, що при подібних доходах Голова правління пан Прохоренко, як зазначає kolo.news вихованець Гарварду, не посоромився передбачити (за власним підписом) такий от «бонус»: «…оплата за медичне страхування «преміум-класу» керівника «УкрГазВидобування» та його сім’ї…».

Вибачте, іншого, слова, ніж «жлобство» в голову не приходить.

Але це не фініш. Здавалося б – хапнув, то хоч сиди мовчки. Ні, в тому ж таки січні 2016 Голова правління (державної компанії!), палаючи «праведним» гнівом виступив у ЗМІ з власною публікацією. Де розповів, скільки добра молоді реформатори (і він особисто!) приносять і принесуть Україні. Окремо було сказано, про те, що «курс на підвищення зарплат… …знімає людей з корупційного гачку…» Прозвучало в Економічній правді також: «…Досить бути лицемірними та заплющувати очі на те, що керівник з окладом 10 тисяч гривень має будинок за мільйон доларів….»

Але йшов час і суспільство продовжувало задвати незручні питання. Особливо щодо систем проведення тендерів, сумнозвісних «відкатів» і т.п.

Ну, і нарешті(!) зацікавились ті, кому, цим належить зацікавитися. Чиновники наші можуть бути і з гарвардською освітою, і з високою зарплатнею але: «святи її, хрести її» – далі по тексту Степана Васильовича Руданського…

 

Блог Павла Аніськовича