Яскраве цьому свідчення – приклад на Дніпропетровщині, коли людям урвався терпець від екологічного свавілля «курятників», яким замість організації безпечного виробництва і захисту довкілля ВИГІДНІШЕ І ЗРУЧНІШЕ купити місцевих чиновників, правоохоронців, ЗМІ…

Так, за повідомленням сайту Екологічної громадської ради, у с. Єлизаветівка, що у Петриківському районі Дніпропетровської області, місцеві жителі вирішили власноруч боронити річку від отруйних викидів з місцевої птахофабрики. Вночі, коли водій птахофабрики «Оріль-лідер» підприємства Миронівський хлібопродукт в черговий раз намагався скинути відходи в річку Оріль, він був атакований селянами, які підпалили транспортний засіб за допомогою коктейлів Молотова.

Люди наголошують, що припинити забруднення навколишнього середовища з боку птахофабрики «Оріль-лідер» у законний спосіб вже не виявляється можливим: з боку правоохоронних органів не відбувається жодних слідчих дій, заклики до керівництва, численні наради та екологічні перевірки не призвели до покращення – несанкціоновані скиди відходів на поля, в посадки та річки з боку підприємства тривають. Причому, це відбувається переважно вночі. Тому обурені мешканці, чиї конституційні права постійно порушуються, тепер вимушені самі їх захищати.

Подібних прикладів може бути дуже багато, оскільки підприємства «курятників» у подібний спосіб діють у багатьох областях України. І скрізь – невдоволення місцевих жителів й скарги на жахливий сморід, забруднення річок та довкілля при купленій мовчанці та бездіяльності місцевої влади.

Тож, ось вам перший і, скоріш за все, не останній приклад того, що коли влада за гроші мовчить, то починає діяти народний протест проти свавілля і безкарності бізнесу!

Микола Томенко, лідер Громадського руху “Рідна країна”

Блог Миколи Томенка