Доктор політичних наук, голова наглядової ради Національного університету біоресурсів і природокористування України Микола Томенко під час свого виступу на Міжнародній науково-практичній конференції «Людина, суспільство, держава у філософському дискурсі: історія і сучасність» закликав науковців активніше впливати на владу та політику в України.

«Адже бездуховна, не світоглядна влада ставить під загрозу взагалі існування української державності», – переконаний Микола Томенко.

На його думку, влада, для якої українські цінності, українська історія, традиції, українська церква є чимось нецікавим та незначним, а натомість власне збагачення і меркантильні цілі є домінуючими, не може дати нашій державі нічого корисного і позитивного.

Микола Томенко висловив думку, що сьогодні, фактично, в Україні існують три паралельні країни: «країна влади», «країна науки і освіти» і «країна простих людей». І головна проблема в тому, що «країна влади» не цікавиться ані думкою «країни науки і освіти», ані думкою «країни простих людей».

«Тому необхідно обʼєднати ці три «країни» в одну, і щоб державні та політичні рішення зʼявлялися лише як наслідок, з одного боку, суспільної згоди з громадою, з іншого – наукової експертизи освітніх чи дослідних інститутів», – вважає М. Томенко.