Здається, кількарічна епопея з постачанням електроенергії на непідконтрольні Україні території, фактично, у безоплатний борг українцям, отримала нарешті логічне завершення. Проте, є таке собі «АЛЕ» на мільярди гривень….

Як відомо, відповідно до Постанови Уряду Яценюка (№ 263 від 07.05.2015) ТОВ «Луганське енергетичне обʼєднання» зобов’язали постачати електроенергію на неконтрольовану територію Луганської області. Змушений виконувати цю вказівку Уряду, керівник «Луганського енергетичного обʼєднання» В. Грицай неодноразово звертався до очільників країни, вказуючи на помилковість такого рішення з огляду на те, що ця електроенергія не оплачувалась належним чином з боку так званих «ЛНР і ДНР», лише накопичуючи борги перед українським народом.

Станом на 01.01.2017 року такий борг складав вже 1 мільярд 895 мільйонів 600 тисяч гривень. Наявність приросту заборгованості та у звʼязку з перевищенням вартості різниці перетоків електроенергії надвартістю купованої електроенергії створила підстави ще й для застосування санкцій з боку Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), що, в свою чергу, створило проблеми для якісного електропостачання вже на КОНТРОЛЬОВАНІЙ території Луганської області.

До звернень т.в.о. генерального директора ТОВ «Луганське енергетичне обʼєднання» В. Грицая долучився і наш Громадський рух «Рідна країна», який, в свою чергу, апелював до Президента, РНБО та Кабінету Міністрів з поясненням помилковості такої ситуації щодо продажу електроенергії на непідконтрольні Україні території, внаслідок чого ростуть борги перед українським бюджетом, і що, в свою чергу, позначається на гаманцях українців у вигляді значно вищих тарифів, аніж на непідконтрольних територіях.

І от нарешті Міністерство палива та енергетики за підписом міністра Насалика погодило те, що з 25 квітня 2017 року Луганське енергетичне об’єднання може припинити постачання електроенергії в окуповані райони.

Це, звичайно, добре, не пройшло і два роки…

Тепер залишається питання: а хто ж поверне мільярдні борги так званих «ЛНР» і «ДНР» за електроенергію до українського бюджету?!

Джерело: Обозреватель

Блог Миколи Томенка