В “оновленій” дискусії про потребу прийняти закон про імпічмент, за який виступає опозиція і категорично проти влада (“бо війна”), варто розставити правові акценти.

Цей закон, точніше, відповідна Глава 30 Закону України “Про Регламент Верховної Ради України” під назвою “Порядок дострокового припинення повноважень Президента України у зв?язку з неможливістю виконання своїх повноважень за станом здоров?я, а також у разі усунення Президента України з поста в порядку імпічменту” визначає у своїх 18-ти статтях (ст. 171-188) повну процедуру імпічменту.

Натомість, бракує іншого Закону, ухвалення якого дозволить НА ПРАКТИЦІ здійснити процедуру імпічменту. Це – Закон “Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України”.

Його необхідність прямо передбачена Регламентом України, зокрема статтею 171, п. 2: “Розгляд у Верховній Раді питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту здійснюється відповідно до статей 85, 111 Конституції України, закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України та цього Регламенту”.

Нагадаю, що відповідний закон про тимчасові комісії було ухвалено Верховною Радою 15 січня 2009 року. А 10 вересня 2009 року за поданням тодішнього президента Леоніда Кучми Конституційний Суд на чолі з Андрієм Стрижаком визнав його неконституційним.

Отож, Леонід Кучма “захистив” не лише себе, а й всіх президентів від застосування процедури імпічменту!

Вважаю, що ухвалення Закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради Україниє не правом, а ОБОВ?ЯЗКОМ нинішнього парламенту і А. Парубія!

P.S. Враховуючи, що в Україні, згідно з чинним законодавством, діє стан АТО, то згадки владних очільників про “війну” (особливо в умовах надактивної торгівлі з Росією і так званими ЛНР і ДНР) вважаю цинізмом!

Блог Миколи Томенка