Тут відома пропагандистка Путіна вже переконує, що російська орда вбивць, ґвалтівників і мародерів терористичного режиму військового злочинця путіна вже не буде бомбити Київ, бо вболіває за “российскую святыню” “Киево-ПечОрскую лавру”.

В цій заяві простежується вся сутність брехливо-цинічного режиму путінської Росії. Найогидніше, що спроба прихватизувати чужу історію та культуру ще й приправлена повним невіглаством. Нагадаю, що ЇХНЯ Печора протікає в республіці Комі та Ненецькому автономному окрузі та до НАШОЇ Лаври має таке ж відношення як поняття “ГІДНІСТЬ” до слова “Росія”!

Тепер про так звану “російську турботу” щодо Києво-Печерської Лаври.

Як відомо, путін називає себе продовжувачем справи великого Сталіна. Того Сталіна, який дав вказівку спалити всю центральну частину Києва у вересні 1941 року. За різними оцінками, було зруйновано повністю або частково 324 адміністративних та житлових будинків на Хрещатику та прилеглих вулицях. А 3 листопада 1941 року – знищено Успенський собор Києво-Печерської лаври. Олександр Довженко занотує у своєму “Щоденнику”: “Потім я розпитав ще багатьох людей і довідався, що НЕ НІМЦІ знищили центр нашої знівеченої столиці…Наші дурники перевиконали програму завдань і на сей раз, зоставшись вірними своєму стилю БЕЗБАТЧЕНКІВ ДУРНОГОЛОВИХ і ГЕРОСТРАТІВ…Але я про се нікому в житті не скажу, бо належить говорити, що поруйнували наш прекрасний милий Київ фашистські нелюдки. І що ЛАВРУ…висадили в повітря теж вони”.

А ще були поруйновані та знищені десятки унікальних історичних християнських святинь Києва і тисячі по всій Україні в 30-роках за часів СРСР. Згадаю лише зруйнований вщент вибухівкою від вчителів путіна собор Михайлівського Золотоверхого монастиря в 1937 році. На цьому місці планували збудувати Урядовий центр і вставити 34-метровий пам‘ятник Леніну, одному із “героїв путіна”.

Тепер про Києво-Печерську Лавру як “российскую святыню”.

Нагадаю, що знамениті кам’яні фортечні мури навколо Києво-Печерської лаври довжиною у більш як 1000 метрів були зведені з ініціативи та на кошти Гетьмана Івана Мазепи. В цей час також збудовані три основні брами: Святі врата з Троїцькою надбрамною церквою, Економічна брама із Всіхсвятською церквою та Південна брама. Важливо зазначити, що Троїцька надбрамна церква з’явилася ще в 1106-1108 роках на кошти чернігівського князя Святослава Давидовича (в цей час Москви ще не існувало в природі), а реконструйовано її теж в Мазепинський період. Церква Всіх святих над Економічною брамою також збудована коштом Івана Мазепи. Обидві Лаврські церкви є зразками відомого архітектурного стилю – УКРАЇНСЬКЕ БАРОКО.

Про головний соборний храм Києво-Печерської лаври – Успенський, я вже згадував у контексті його знищення сталінськими підривниками. Проте варто зауважити, що відбудовано Успенський собор в 1999-2000 роках на бюджетні кошти Держави УКРАЇНА.

Можемо ще довго описувати історію нашої НАЦІОНАЛЬНОЇ СВЯТИНІ, яку вдалося зберегти та відновити після доби російсько-радянського плюндрування.

Нині ж порадимо представникам терористично-геноцидного режиму петра-леніна-сталіна -путіна опікуватися своїми ПЕЧОРАМИ і не чіпати наших українських історико-архітектурних пам‘яток!

А нам треба нарешті остаточно очистити Києво-Печерську Лавру від “руського міра” та московського патріархату!

Блог Миколи Томенка