Останні події з каналами Медведчука знову повертають нас до актуальної теми відповідальності публічних осіб. У нас склалася парадоксальна ситуація, коли модні публічні особи (шоу-бізнес, журналістика, спорт) на телебаченні та в соціальних мережах розповідають владі, як треба керувати, вчать простий народ, як треба жити, пишаються своїм пафосним і розкішним життям, а інформацію про власну сплату податків вважають конфіденційною інформацією.
Не таємниця, що у більшості олігархічних медіа домінує тіньове фінансування журналістів, є проблеми із легальними зарплатнями у футболі та шоу-бізнесі.
Тож, переконаний всі публічні особи мають нарешті стати сумлінними платниками податків і суспільство має право знати скільки податків до бюджету вони сплатили.
Інша, не менш важлива проблема – відповідальність громадянина.
Переконаний, що всі громадяни, а публічні особи, щонайперше, повинні нести відповідальність за невизнання української держави, зневагу до української мови та історії, заперечення голодомору тощо.
Ми українці – гуманісти, демократи і толерантні люди, але настав час навчитися захищати свою національну гідність, свою історію, мову і державу.
Блог Миколи Томенка