Сьогодні в Києві на Оболонській набережній в рамках проекту «Рідний Дніпро»за ініціативи Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна» відбулась чергова акція по зарибленню головної водної артерії столиці. Ініціатор заходу Микола Томенко розповів, що цей захід, в першу чергу, має на меті покращити екологічний стан водойм.
![](https://ridna.ua/wp-content/uploads/2019/10/WhatsApp-Image-2019-10-24-at-13.08.41-572x763.jpeg)
«В квітні схожу акцію ми провели у Верблюжій затоці.
Сьогодні, порадившись з екологами, ми обрали затоку в Оболонському районі, яка
є дуже популярним місцем відпочинку серед киян. Ми вважаємо, що зариблення – це одна з невеликих частин з комплексу санітарної допомоги водоймам України і вирішує одразу декілька проблем, якими держава, на жаль, сьогодні не
опікується.»
В затоку було випущено 1 тонну білого товстолоба, якого називають одним з найкращих санітарів водойм.
Очільник київської міської організації Громадського руху «Рідна країна» Олександр Федоренко зазначив, що акція також узгоджена зі столичним рибоохоронним патрулем.
![](https://ridna.ua/wp-content/uploads/2019/10/WhatsApp-Image-2019-10-24-at-14.04.51-572x429.jpeg)
«Підготовка до заходу відбувалась дуже ретельно. Спочатку ми радились з екологами. Голова організації «Громади Рибалок України», Андрій Неліпа порадив яку саме рибу найкраще обрати для місії очищення водойми. Потім ми в обов’язковому порядку узгодили наші дії з рибоохоронним патрулем. Варто наголосити, що ми діяли і будемо діяти в рамках екологічних потреб Дніпра і всупереч байдужості столичної влади.»
Микола Томенко закликав владу не дозволяти бізнесу псувати річки й озера.
«Наші рейди по різним водним локаціям показали, що підприємства
сьогодні не бояться викидати небезпечні відходи у воду. Нещодавно наша команда побувала в Канівському районі, де загинуло кілька тонн риби. Змусити правоохоронців займатися своєю роботою зайняло багато часу і сліди від порушників просто зникли. На мою думку, все потрібно робити вчасно і вести постійний моніторинг,
якого сьогодні просто немає. Поки ви звернетесь, потім вам дають приписи, потім направляють це все до міністерства, всі сліди з ознаками того, хто це зробив просто зникають, а екосистемі вже нанесли непоправну шкоду.»
Команда «Рідної країни» планує й надалі пропагувати екологічне думання серед українців та вже планує наступну акцію. Деталі читайте згодом.