Сьогодні в Києві на Оболонській набережній в рамках проекту «Рідний Дніпро»за ініціативи Громадського руху Миколи Томенка «Рідна країна» відбулась чергова акція по зарибленню головної водної артерії столиці. Ініціатор заходу Микола Томенко розповів, що цей захід, в першу чергу, має на меті покращити екологічний стан водойм.

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко

«В квітні схожу акцію ми провели у Верблюжій затоці.
Сьогодні, порадившись з екологами, ми обрали затоку в Оболонському районі, яка
є дуже популярним місцем відпочинку серед киян. Ми вважаємо, що зариблення – це одна з невеликих частин з комплексу санітарної допомоги водоймам України і вирішує одразу декілька проблем, якими держава, на жаль, сьогодні не
опікується.»

В затоку було випущено 1 тонну білого товстолоба, якого називають одним з найкращих санітарів водойм.

Очільник київської міської організації Громадського руху «Рідна країна» Олександр Федоренко зазначив, що акція також узгоджена зі столичним рибоохоронним патрулем.

Очільник київської міської організації Громадського руху «Рідна країна» Олександр Федоренко 

«Підготовка до заходу відбувалась дуже ретельно. Спочатку ми радились з екологами. Голова організації «Громади Рибалок України», Андрій Неліпа порадив яку саме рибу найкраще обрати для місії очищення водойми. Потім ми в обов’язковому порядку узгодили наші дії з рибоохоронним патрулем.  Варто наголосити, що ми діяли і будемо діяти в рамках екологічних потреб Дніпра і всупереч байдужості столичної влади.»

Микола Томенко закликав владу не дозволяти бізнесу псувати річки й озера.

«Наші рейди по різним водним локаціям показали, що підприємства
сьогодні не бояться викидати небезпечні відходи у воду. Нещодавно наша команда побувала в Канівському районі, де загинуло кілька тонн риби. Змусити правоохоронців займатися своєю роботою зайняло  багато часу і сліди від порушників просто зникли. На мою думку, все потрібно робити вчасно і вести постійний моніторинг,
якого сьогодні просто немає. Поки ви звернетесь, потім вам дають приписи, потім направляють це все до міністерства, всі сліди з ознаками того, хто це зробив просто зникають, а екосистемі вже нанесли непоправну шкоду.»

Команда «Рідної країни» планує й надалі пропагувати екологічне думання серед українців та вже планує наступну акцію. Деталі читайте згодом.