Розподіл субвенцій з державного бюджету яскраво демонструє про яких нардепів дбає влада, хто їй ближче. На це, зокрема, звертає увагу голова черкаського осередку політичної партії Громадський рух “Рідна країна”, голова обласної ради 2006-2010 років Володимир Гресь.

– Що ми бачимо? З усіх 20 районів Черкащини найбільше з бюджету перепало, насамперед, тим районам, депутати-мажоритарники від яких «правильно» голосували за те, що пропонували Уряд і взагалі влада, за бюджет, за владні ініціативи. Це схоже на те як Попандопуло ділив накрадене. Отже влада відкрито підтримує «правильних» депутатів, – каже Володимир Гресь у коментарі «Прочерку».

Так, якщо уважно переглянути документ із розподілом субвенцій, добре видно, що багато коштів спрямовано на Смілянський та Уманський округи, де мажоритарниками є Сергій Рудик і Антон Яценко відповідно. Напевне, заслужили…

Зокрема, маємо субвенцію в сумі 41 тисяча гривень на придбання пральної машини для Малостаросільського психоневрологічного інтернату, 76 тисяч –  на придбання пральної машини для Смілянського психоневрологічного інтернату, 645 тисяч – на капітальний ремонт тренажерного залу в приміщенні КП “Фізкультурно-оздоровчий спортивний комплекс “Атлант” Кам’янської районної ради, 150 тисяч на придбання та монтаж монумента-пам’ятника Федору Петровичу Швецю в селі Жаботині Кам’янського району Черкаської області. А ще – на придбання спортивного інвентарю, капітальні ремонти, реконструкцію систем опалення і освітлення в закладах району, – загалом сотні об’єктів.

Те ж саме по Уманському округу: 200 тисяч спрямовано на капітальний ремонт харчоблоку Уманського навчально-виховного комплексу “ЗОШ I—III ст. № 7- колегіум”, 332,7 тис – на капітальний ремонт спортивної зали, харчоблоку, санвузлів на першому поверсі загальноосвітньої школи смт Бабанка, 247,3 тис – на капітальний ремонт фасаду та вхідної групи Будинку культури смт Бабанка, 1480 тисяч – на капітальний ремонт амбулаторії загальної практики-сімейної медицини смт Бабанка Комунального закладу “Уманський районний центр первинної медико-санітарної допомоги” тощо.

Хоча, що, наприклад, місту Черкаси виділено субвенцію лише в сумі сто тисяч гривень на придбання комп’ютерної техніки для Черкаської спеціалізованої школи  I-III ступенів №18 імені В’ячеслава Чорновола. Так само лише сто тисяч отримав Звенигородський район – на ремонт будівлі Вільховецького навчального-виховного комплексу “дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів.

Дехто з нардепів-мажоритарників у приватних розмовах теж погодилися, що помітили цю тенденцію і так само обурюються цьому. Бо виходить, що ті депутати, які підлаштовуються під владу і голосують так, як хоче вона, отримують гроші на те, щоб подобатися виборцям… З усього видно, саме такими є нардепи від Смілянського і Уманського виборчих округів. Хоча виборці все одно мають до них чимало запитань і невідомо ще, чи такі підкупи спрацюють…

Звертає увагу Володимир Гресь і на всеукраїнський бюджет. Нагадує, що післямайданна влада критикувала попередників за надмірні витрати. А що бачимо зараз?

– Лише по лінії автопарку та фінансуванню газети «Урядовий кур’єр», яка піарить Уряд, маємо зростання на 418,49%: 2015 рік – 267 млн 400,5 тис. грн. 2019 рік – 1 млрд 119 млн 043,3 тис. грн.

Щодо охорони органів влади: сума, яку ми маємо викласти з власних кишень на «страхування» страхів влади перед народом, зросла на 301,77%: 2015 рік – 431 млн 827 тис. грн. 2019 рік – 1 млрд 303 млн 135 тис. грн. Так само по лінії СБУ, прокуратури, МВС…

І стосовно нашої теми: на субвенції місцевим бюджетам для заходів соціально-економічного розвитку окремих територій у Бюджеті-2019 закладено 4 млрд 900 млн 500 тис. грн. Це означає, що перед виборами «віддані» депутати отримають майже 5 мільярдів для «обробки» своїх округів.  З них чималу суму і два депутати від Черкащини. Ці гроші, схоже, можна вважати не субвенцією, а передвиборчим фондом двох кандидатів в депутати за кошти платників податків, – справедливо обурюється Володимир Гресь.