Якщо обирати в номінації «організатора і натхненника брудної виборчої кампанії», то Порошенко та його команда без сумнівів будуть переможцями.  Безперечно, до історії з підкупами ми ще будемо повертатись неодноразово, але сьогодні я хочу поговорити про більш цинічні речі, які дозволяє собі нині діючий президент.

Наша команда промоніторила роздачу газет та інформаційних бюлетенів. В палатках кандидата Петра Порошенка роздають інформаційний бюлетень «Солідарність», в якому:

По-перше, вражає постійне використання світлин дітей. На жаль, в свій час депутати не підтримали запропоновані мною зміни до Закону «Про рекламу», якими я намагався заборонити використовувати неповнолітніх у політичній рекламі. Причиною ініціативи стало те, що губернатори та депутати Януковича в свій час завішували цілі області, як політичні педофіли, білборди себе з неповнолітніми.

По-друге, Владика Епіфаній зазначав, що після початку виборчої кампанії ні він, ні церква в ній участі брати не будуть. Натомість ми бачимо зовсім протилежне – тема Томосу і автокефалії не сходить з вуст Порошенка і зі шпальт його передвиборчих газет.

І по-третє, і найцинічніше на мою думку, на одній із шпальт покійний Маккейн агітує за Порошенка. На четвертій шпальті  посол Канади Роман Ващук,  на п’ятій – Еммануель Макрон та Ангела Меркель, колишній голова Європарламенту Антоніо Таяні. Згідно з вихідними даними, які написані дуже дрібним шрифтом, зазначено, що замовником є кандидат на пост Президента України Порошенко П.О., а це означає, що даний бюлетень підпадає під дію Закону «Про вибори Президента України». Там також зазначений наклад в 300 тис, що є абсолютно нереальною цифрою, оскільки ці бюлетені роздають сьогодні по всій Україні.

Щоб не бути голослівними, наш штаб готує офіційні звернення до послів тих країн, чиї посадовці агітують за Порошенка, в тому числі і мертві. Ми надішлемо їм Статтю 64 Закону України «Про вибори Президента» і проінформуємо, що згідно з нею участь у передвиборній агітації забороняється особам, які не є громадянами України. Цікаво, що схожі норми притаманні не лише українському законодавству, в тій чи іншій формі таке обмеження є і в інших європейських країнах.

Блог Миколи Томенка