Про тонкощі скупки голосів, психологічний тиск на виборців, та використання адміністративного ресурсу, розповів лідер Громадського руху “Рідна країна” Микола Томенко.

Про  соціологічне опитування

Картина у справі скупки голосів об’єднує Україну, тому що бідність – це наша загальна проблема. І, на жаль, цим користуються.

Поки що системно працює одна команда – це команда влади. Для того, щоб системно скуповувати голоси, або скуповувати виборця, потрібен адміністративний ресурс і правоохоронні органи, які мовчать.

Це робиться при складанні картини бою. Під виглядом соціологічного опитування робиться перепис населеного пункта. Одразу відсівають агресивно налаштованих людей по відношенню до Петра Порошенка або людей, які жорстко визначились і не залежать від міської влади, а з рештою працюють.

Працюють дуже впливові люди, зазвичай під виглядом депутата Верховної Ради. До цього виборця, який підписав угоду про співпрацю, йому платять 1000 гривень.

І найважливіше, якщо кандидат заходить до другого туру, то платять 3000 гривень.

До цих бідних людей відносяться не тільки люди старшого віку, а також жителі гуртожитків, колишні учні ПТУ і т.д.

І далі іде психологічний тиск. Бо є спеціально навчені люди, які все завіряють документально. Є “десятники”, які контролюють людей, яким дають гроші за голосування. І якщо він доведе, що людина проголосувала, то отримає ще премію.

Коли розробляється система масової скупки голосів, і ніхто цього не бачить, це катастрофа.

Очевидно, що коли людина при владі, вона може купити більше всього голосів. На жаль, нашу ідею, щоб президентом можна було обиратися тільки на п’ять років, підтримує тільки команда Анатолія Гриценка. Тому велику кількість голосів може скупити тільки влада.

Мій аналіз показує, що до п’яти відсотків президент може купити. А це означає, що він потрапить у другий тур. Якщо не допустити скупку голосів, то він точно не потрапляє до другого туру.