Про те, що дозволяли собі депутати, приймаючи держбюджет України, і куди вони збираються подіти народні гроші, розповів Микола Томенко, лідер політичної партії “Рідна країна”.

Влада позиціонувала цей бюджет як найбільш вчасний, перший в історії українського народу, який ухвалили до 1 грудня. Насправді ж варто подивитися висновок бюджетного комітету на сайті Ради. Там вказано, що комітет не може в такий короткий термін проаналізувати весь бюджет, тому дає лише загальні рекомендації.

Уряд без фінансово-економічного обґрунтування змінив певні статті. Але в підсумку комітет підтримав бюджет у другому читанні, хоч і не встиг прочитати, бо є така політична лінія.

Цей бюджет нічний, бо його ухвалювали вночі, п’яний, адже журналісти зазначають, що там була дуже алкогольна атмосфера, та виборчий.

Про фонд президента

Я не знаю жодної цивілізованої країни, де посадові особи першого рівня ділили б бюджетні гроші. У нас дружина президента Марина Порошенко очолила Український культурний фонд, куди гроші надходять із бюджету. Народ спокійно відреагував.

Президентський фонд було ухвалено з порушенням регламенту, бо в першому читанні його немає, юридично не існує. Насправді ці гроші мали витратити на інший фонд – Національний фонд підтримки наукових досліджень. На цей фонд, уже створений, дали 200 з лишком мільйонів, а на фонд президента, якого не існує – мільярд.

Це передвиборчий рік, тому Порошенко використає цей фонд на свою користь.

Хто регулює бюджетні кошти

А взагалі в нас на першому місці уряд. Видатки на утримання апарату Гройсмана, тобто секретаріату Кабінету міністрів, зросли більше ніж вчетверо з 2015 року.

Насправді керівництво держави регулює бюджетний процес. Це кілька людей.

Депутати до другого читання не мають права вносити зміни.

Перше та друге читання дуже відрізняються. Наприклад, державна охорона посадових осіб збільшилася втричі за час роботи післямайданного уряду, а між першим та другим читанням додали ще 100 млн. Економічного обґрунтування такого рішення не існує.