У боротьбі із заторами та незаконним пересуванням багатотонного вантажного транспорту київська влада обрала тактику бездіяльності. Рух по столичних дорогах ніяк не регулюється, а ремонт одночасно відразу 4-х головних мостів і неякісні дороги тільки додають пікантності існуючий проблемі.

Від 22 травня 2013 року існує рішення Київради №340 / 9397, яке обмежує в’їзд вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 4,5 тонн з 7:00 до 20:00.

Однак дана постанова повністю ігнорується, і вантажівки спокійно пересуваються по Києву в недозволений час. Точніше, не спокійно, а провокують величезні пробки на проспекті Бажана і Південному мосту, що на тлі одночасного ремонту чотирьох інших мостів створює реальний дорожній колапс на столичних дорогах, причому, щоранку.

Але мера Києва Віталія Кличка такими проблемами простих городян не проймеш і ніяких рішень з цього приводу він до цих пір не прийняв.

Гонка за піаром або банальна корупція – ситуацію прокоментував керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

“Тут можуть бути декілька причин. По-перше, недостатній контроль зі сторони Київської міської державної адміністрації, поліції. По-друге, це якісь корупційні моменти. Можливо, перевізники знайшли якісь способи договоритися з владою.

Якби міська влада була б зацікавлена в реалізації цієї заборони, вона б діяла.

І звичайно, що це дуже доречне рішення оскільки воно спрямовано на запобігання утворення заторів в місті. Також, це дозволяє зробити менше навантаження на дорожнє покриття.

Ми також знаємо що якість доріг в місті Київ залишає бажати кращого, незважаючи на всі розмови мера про те, що якісь там гарантійні терміни є після прокладення доріг. Але ж ми бачимо, що майже кожного року весною цей асфальт сходить з доріг разом зі снігом. Якщо центральні магістралі ще якось ремонтуються, то ми можемо зайти в майже будь який двір і ми побачимо, що асфальтне покриття біля будинків в жахливому стані. Не тільки на окраїні Києва, але й в центральних районах.

Тому що, зрозуміло що це великий об’єм роботи, але він не дає такого швидкого піар-ефекту, як перекладання того же проспекту Перемоги чи інших магістралей в яких, до речі, асфальт був у набагато кращому стані ніж в тих, що знаходяться в більш другорядних вулицях.

Про що це свідчить? Що плановості в цьому питання, нажаль, немає. Є тільки отака авральна ситуація, тобто, або, коли щось трапляється, або вже коли кияни починають активно протестувати, чи вимагати публічно щось зробити від міською влади, тоді вона починає робити. Або коли падають мости”, – резюмував Олександр Федоренко в розмові з журналістом “Politeka”.