Отже, після багатомісячної епопеї владного безсилля в більшості житлових будинків Києва з’явилася гаряча вода. Декому довелося чекати відновлення водопостачання майже півроку.

Особливої пікантності ситуації додає факт подання її, як «перемоги» столичного очільника, що «повернув» гарячу воду киянам. На цю тему одразу з’явилися жарти, пов’язані з візитом до столиці відомого актора Арнольда Шварценеггера.

Ніби він знайшов в Києві той самий вентиль і показав Кличку, в яку сторону його крутити, аби не зламати і відновити подачу води. Водночас і керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко спростовує переможну риторику вельмишановного пана мера.

«Нещодавно Віталій Кличко відрапортував з приводу відновлення гарячого водопостачання в квартирах киян. Причому його піар-службою це підносилося, ніби особисто мер Кличко повернув гарячу воду місцянам. Відновлення постачання прирівняли до досягнення влади.

Але давайте згадаємо суть питання. Воно постало в травні місяці. Почалось з того, що «Нафтогаз» має укласти новий договір з новим комунальним підприємством «Київтеплоенерго». Без того, щоб останнє брало на себе боргові зобов’язання колишнього постачальника.

Це призвело до того, що кияни понад чотири місяці сиділи без гарячої води.

В результаті Київрада ухвалила рішення все ж таки взяти борги на себе. Єдине, чого досягла влада – «Нафтогаз» відмовився від накладених на ці борги штрафних санкцій.

І що ми маємо? Понад чотири місяці люди були позбавлені води. Борги можуть стягнути будь-коли в судовому порядку. А суд – це завжди величезне додаткове навантаження на держмито. І ніхто не забороняє «Нафтогазу», подаючи в суд, знову нарахувати на борги санкційну пеню.

А головне, що тривала відсутність гарячої води у трубах може призвести до суттєвого збільшення аварій на трубопроводах.

Основна теза – що влада ніби не допустила зриву опалювального сезону. Але це профанація. Саме опалювальний сезон пройде на умовах «Нафтогазу». Які ж ви «переможці», якщо колишні борги взяло на себе нове підприємство, «Київтеплоенерго»?

Звідси напрошуються три висновки. Очевидно, що міська влада некомпетентна. Проблеми киян їх не хвилюють. Це по-друге. А по-третє, вони починають працювати тільки коли вже зовсім «припече» – під тиском зовнішніх обставин.

Тільки власні побоювання Кличка, що його кияни винесуть з його кабінету, якщо не з’явиться вчасно опалювання, примусили владу домовлятися.

На грані незадовільної оцінка і міської влади, і Кабміну», – виніс свій вердикт Олександр Федоренко в бесіді з журналістом «Політеки».

Нагадаємо, найкумедніші перли Кличко про опалювальний колапс: Щоб вода стала гарячою, її потрібно підігріти.