Київ продовжує жити без гарячої води. Офіційна причина відсутності гарячого водопостачання – триваючі випробування тепломереж, строки яких постійно подовжуються.

Так, у Дніпровському районі на житловому масиві Воскресенка гарячу воду відімкнули в першій половині липня, обіцяючи до кінця місяця відновити подачу. Однак на початку серпня на дверях парадних з’явилося нове повідомлення, що строк тестування мереж подовжено до кінця літа.

Та жителям масивів Лівого берега Києва ще “пощастило” – вони відчули літню «прохолоду» порівняно недавно і найменше скаржаться на відсутність гарячої води.

За півтора місяці літа мешканці Дніпровського та Дарницького районів 893 і 837 рази відповідно звернулися до Контактного центру «1551» КМДА зі скаргами щодо відсутності гарячого водопостачання. Набагато більше зареєстровано звернень з Оболонського району – 2756. Всього по Києву з 1 червня по 15 липня було зареєстровано 10 565 скарг.

Жителі деяких київських будинків вимушені обходитися без гарячої води понад 4 місяці, ще з початку квітня, і їх чимало.

кастрюля, газ, горячая вода, коммуналка

Керівник київського осередку політичної партії Громадський рух «Рідна країна» Олександр Федоренко пояснює звичну неефективність влади.

«Роблячи рокіровку з «Київенерго» на «Київтеплоенерго», влада виявилася не готова до загального об’єму обслуговування потреб мешканців великого міста. Технічні роботи ведуться, їхні терміні продовжуються, влада знову щось обіцяє – це стандартна схема її роботи. Інтереси киян не беруться до уваги, і це вже стало традиційною політикою Віталія Кличка та його команди.

Спочатку тривала суперечка між «Нафтогазом України» і «Київтеплоенерго», хто ж візьме на себе борги «Київенерго». «Нафтогаз» не хотів надавати паливо для забезпечення гарячою водою. Наразі ніби процес пішов, але ситуація далека від прояснення, доля боргів досі не зрозуміла.

Процес оновлення мав би відбуватися заздалегідь – передача повноважень від «Київенерго» до «Київтеплоенерго». Але ніякого плану попереднього розроблено не було. Київська влада, в своєму стилі, спочатку якщо щось і робить, то потім неодмінно стикається з наслідками. Якщо все було б чітко розплановано – проблем би не виникло.

А так у нас всі питання по Києву вирішуються в авральному порядку. Можна згадати недавній дощ наприкінці липня, який обернувся потопом у столиці. Таке враження, що міські очільники чекають на соціальний вибух – поки мешканці не вийдуть під стіни КМДА.

Зрозуміло, що більшість киян не чекають нічого від цієї влади, вони навчилися самі вирішувати свої проблеми – встановили бойлери, водонагрівачі. Але відверте нехтування інтересами столичних мешканців рано чи пізно дасться взнаки Кличку та його команді», – попереджає Федоренко.