В столиці України все комфортніше почувають себе кочові цигани. Раніше в межах парку в Голосіївському районі група ромів захопила частину території, де оселилася і почала забруднювати довкілля сміттям і своїми відходами. Сьогодні ж стало відомо, що іншим місцем, що його вподобали собі і окупували цигани, виявився скверик біля Південного залізничного вокзалу.

Дії патрульної поліції проти «окупантів» мають поодинокий характер та є виключно неефективними. Так, у кінці квітня з Лисої гори виганяти циган змушені були активісти правого характеру. Молодики спалили циганський табір, попередньо давши безпритульним добу, щоб залишити територію. Вимога виконана не була.

Як вважає Керівник київського відділення політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко, подібні ситуації вчергове свідчать про нездатність діючої влади вирішувати проблеми міста.

«Стосовно ромів, що оселилися і живуть собі в парку чи на вокзалі. Київська влада не займається цією проблемою. Наразі її вирішують ті структури, що підміняють владу. Хоча якщо ми живемо в правовій державі, це питання належить до компетенції правоохоронних органів.

Натомість інші структури намагаються робити те, що влада на сьогодні не здатна – не маючи жодних на це повноважень. В подібних випадках мала б приїхати поліція, перевірити документи – можливо хтось із порушників спокою знаходиться в розшуку за скоєння певного правопорушення.

Якщо влада не реагує, замість неї діють інші – а це в нашому випадку може призвести до анархії. Рівень довіри до влади падає, і люди починають довіряти іншим силам. В очах суспільства вони виглядають героями, хоча насправді переважно піаряться на події», – резюмує Олександр Федоренко.