Вчора в багатьох містах України традиційно відзначали 9 Травня. З покладанням квітів на могили ветеранів та до Вічного вогню, і ходами учасників бойових дій. З мітингами і акціями, подекуди – з радянською символікою і явно проросійськими. На Дні Перемоги активно паразитують деякі політичні сили – співробітниками МВС були за участь в сутичках і провокації затримані десятки осіб.

Як зазначає керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко, перш за все, не потрібно політизувати це свято.

“У нас є дата 8 травня – День пам’яті і примирення. Не всі розуміють, між ким це примирення. Воно відбулося між воюючими у Другій світовій війні європейськими країнами, дана традиція прийшла звідти.

Що стосується 9 Травня – це свято теж повинне зберігатися. І не на догоду Росії, щоб вона не могла звинуватити нас в нацизмі, зовсім ні. Ми самі маємо повне право святкувати 9 Травня. Багато українців були учасниками війни, на території нашої країни діяло чотири фронти. Так, певні політичні сили піаряться на святі, і це аморально. 9 Травня – це перш за все пам’ять, пам’ять про подвиг мільйонів українців, які захищали свою землю. Це повага до тих небагатьох ветеранів, які ще залишилися в живих.

Як нам захиститися від політичних спекуляцій? Це складно зробити, поки триває конфлікт на Донбасі. Подібні спекуляції використовуються і будуть використовуватися РФ в рамках інформаційної війни проти нашої країни. З цим потрібно вести серйозну роботу. Ми всі повинні знати правду – без міфів щодо участі України у війні”, – підкреслив Олександр Федоренко.