Лише законами вирішити проблему з паркуванням в Києві неможливо.

Про це у коментарі Politeka розповів керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

«Прийнятий Верховною Радою закон про паркування частково вплине на ситуацію в Києві, однак проблема нестачі паркомісць не зникне. Для вирішення цього питання потрібен комплексний підхід. Перед тим як законом посилювати відповідальність водіїв, треба спочатку було б зробити відповідну інфраструктуру для зручного паркування», – наголосив він.

Політик зауважив, що протягом останніх років, Київ забудовували дуже хаотично. Будинки, особливо в центрі міста, споруджували не враховуючи того, що може виникнути велике навантаження саме на паркування. Часто розраховували одне паркомісце на квартиру, а буває так, що родина має й дві-три автівки. Тепер через це у місті всі вулиці й навіть тротуари ними перегружені. Це стосується й офісних та торгово-розважальних центрів, які часто не мають власних паркомісць.

«Якщо порівняти зростання кількості автомобілів і кількості паркомісць, звичайно, зростання автівок йде набагато більшими темпами. Цією проблемою міській владі потрібно було зайнятися набагато раніше, бо нині усе дійшло до такого стану, що важко уявити, як звідси виходити. На жаль, київська влада підходить до цього питання поверхнево й займається переважно проектами, які приносять швидкий піар-ефект», – вважає він.

«Для вирішення проблем із паркуванням у Києві потрібно розробити комплексну, цілеспрямовану міську програму. Можна застосовувати досвід Європи, наприклад, будувати багатоповерхові паркінги та стоянки на в’їзді в місто, щоб люди могли там лишати свої автівки і далі пересувати громадським транспортом. Також треба чітко ставити умови, щоб нові будівлі будували відразу із відповідною кількістю паркомісць», – розповів Олександр Федоренко.