Вирішувати проблему із застарілим житловим фондом у Києві потрібно починати, насамперед, із вдосконалення законодавства
Про це у коментарі Politeka розповів керівник київського осередку політичної партії Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

«Питання, що робити із хрущовками в столиці постало давно. Обговорювали різні плани: переселяти людей і зносити старі будинки, а на їх місці будувати нові або ж ремонтувати. На жаль, після того, як Олександр Омельченко пішов із посади міського голови Києва усі ці проекти були заморожені. До того ж, за часів мера Леоніда Черновецького майже всі вільні землі, де можна було будувати будинки, щоб переселяти людей з хрущовок, були забудовані іншими будинками, які не пов’язані із проектами реконструкції», – розповів він.

На думку Федоренка, сьогодні навряд чи вдасться реконструювати хрущовки шляхом переселення чи відселення мешканців. Максимум, що можна зробити у нинішній ситуації – модернізувати, утеплити будинки.

«До цієї проблеми треба підходити системно. Приймати програми реконструкції, залучати забудовників, виділяти їм землю. Насамперед «Київміськбуд», який належить міській громаді, мав би бути задіяний у цьому процесі. Однак спочатку потрібно вирішити це питання на законодавчому рівні. Тому що наші люди, як тільки чують про реконструкцію, відразу починають реєструвати в квартирі всіх родичів і потім не можливо всім надати квартири», – вважає політик.

Олександр Федоренко наголосив, що для втілення подібних проектів має бути змішана система. Будівництвом мають займатися інвестори, а місто має виділити землю під будинки, куди можна було б переселяти мешканців хрущовок. За такою схемою були б задоволені й інвестори, й міський бюджет не витрачав би багато коштів. Але, на жаль, усі вільні землі були роздані за часів Черновецького. Віталій Кличко обіцяв їх повернути, але цього не сталося.

Як писала Politeka, у Києві планують позбутися від трьох тисяч старих будинків, серед яких 90% – хрущовки.