Президент України Петро Порошенко суперечить сам собі, коли мова йде про реформи у напрямку боротьби з корупцією. Зокрема, у вересні він заявляє про без результативність антикорупційних судів, а сьогодні стверджує, що “створення Вищого антикорупційного суду має стати вагомим елементом системи протидії корупції, і зволікання з його створенням вважаю недопустимим”.  Все це свідчить про  те, що  політика Президента є фрагментарною, не має чіткого курсу і  орієнтується здебільшого  на отримання траншів від міжнародних донорів.

Так вважає керівник Київського осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна» Олександр Федоренко.

«Чи слід дивуватися тому, що логіка і бачення державного курсу змінюються з періодичністю у 1-2 місяці? Згадайте, що  у вересні під час міжнародного форуму YES у Києві Порошенко просив представників іноземних держав підняти руки, у кого в країні є антикорупційні суди та нагадував, що антикорупційні суди існують у країнах, що розвиваються – зокрема у Кенії, Уганді, Малайзії, Хорватії. При цьому він натякнув, що там ці органи не дають бажаних результатів. А сьогодні він же закликає депутатів напрацювати новий закон про Антикорупційний суд», – нагадав керівник Київського осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна».

Він зауважив, що така очевидна зміна в поглядах та пріоритетах ймовірно пов’язана з отриманням чергового траншу від МВФ .  Як відомо МВФ у березні 2015 року схвалив чотирирічну програму кредитування економіки України EFF на 17,5 мільярда доларів. Наразі йдеться про п’ятий транш кредиту, в рамках якого від України вимагають і певні результати в антикорупційному реформуванні.