Протягом минулого тижня долар подорожчав майже на 30 копійок. Відповідно, ціни на низку товарів протягом останніх тижнів в Україні зросли у зв’язку з щоденним знеціненням гривні.

Подорожчання стосується як імпортних харчових продуктів, так і побутових речей та ліків. Це спричиняє паніку не лише на валютному ринку, а й серед населення. Українці бідкаються, що грошей зовсім нема.

Наразі один долар коштує 26 грн 65-70 копійок. Прогнозів щодо вартості американської валюти щодо гривні сьогодні чимало – 28, 29 і навіть 30 грн за один долар до Нового року. Українців така перспектива лякає.

Загалом, протягом минулого тижня долар подорожчав майже на 30 копійок і досяг свого максимуму, починаючи від травня минулого року. Економісти кажуть, що нинішнє знецінення гривні – штучне.

«Уряд продемонстрував бюджет на наступний рік – очікує середній курс 30 грн за долар. Сьогодні трохи більше 26, а очікують 30. Усім зрозуміло, що наступного року буде девальвація», – каже економіст Центру Разумкова Василь Юрчишин.