Фактично Президент США Дональд Трамп, підписавши закон про посилення антиросійських санкцій, на весь світ заявив,  що час  використання Росією газу в якості  інструменту політичного тиску минув. Таким чином, Америка водночас посилила свої позиції на ринку нафти і газу, висловила невдоволення щодо країн ЄС, які ведуть справи з енергокомпаніями РФ та підтвердила стратегічний напрямок відносин з Україною.

Про це говорить політолог,  керівник київського осередку політичної партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна», Олександр Федоренко, коментуючи підписання Президентом США  закону, який  вводять нові санкції проти РФ,    Ірану та Північної Кореї.

«Санкції торкнуться не тільки  інтересів  російських політиків, чиновників і олігархів, але й того сегменту  бізнесу з інших держав, який  налаштований на співробітництво  з Росією. Тепер мати партнерів у Росії стає ризикованою справою. Тим, хто буде помічений в угодах з російськими бізнесменами, підозрюваними в корупції або фінансуванні політичних кампаній Кремля з порушенням міжнародного права загрожує блокада доступу як до корпоративних фінансів, так і до особистих банківських рахунків.  Саме тому позиція Трампа в даній ситуації виглядає як останнє застереження для Кремля», – вважає Федоренко.

Політолог впевнений, що результати закону про антиросійські санкції не забаряться. Внаслідок того, що санкції торкнуться дев’яти наймасштабніших проектів, серед яких  Балтійський СПГ,   «Північний потік» і «Північний потік-2»,  це буде реальна фінансова війна, а не «боротьба з вітряками».

Нагадаємо, що учора, 2 серпня, президент США Дональд Трамп підписав закон про посилення антиросійських санкцій

У повідомленні Посольства України в США уточнюється, що закон передбачає створення «Фонду для протидії російському впливу» і фінансування під нього в розмірі $250 млн на 2018-2019 фінансові роки. Також на реалізацію ініціатив щодо підтримки енергетичної безпеки України планується виділення $30 млн.