15 вересня о 8.00 телеканал ICTV покаже глядачам першу скорочену версію фільму з циклу “7 чудес України: історичні міста та містечка”. На цьому тижні свої історичні скарби презентує місто Ніжин.

За підрахунками фахівців, у місті налічується до 300 історичних будівель, з яких понад 70 мають велику культурну та історичну цінність.

Миколаївський собор — ймовірно, перший збудований на кошти козаків і в стилі українського барокко.

На державному обліку перебуває 6 пам’яток археології, 55 — історії, 12 — монументального мистецтва. Така кількість цікавих місць задовольнить навіть найвибагливішого туриста, а цікаве розташування робить місто справжнім музеєм під відкритим небом.

Хрестовоздвиженська церква 1775 року. Тут Гоголь, ще в часи дерев’яної церкви, почув розповідь, описану згодом у повісті « Вій».

Презентація розпочалася на Поштовій станції, де сьогодні організували музей з постійнодіючою експозицією. Ціна на екскурсії в Ніжині в середньому становить 15 грн., проте діють постійні знижки для пільгових категорій та студентів, а в деяких музеях вхід взагалі вільний.

Особливу увагу учасників туру привернув Музей рідкісної книги, який функціонує на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

В музеї знаходяться безліч рідкісних рукописів та копій. Українська художня література та публіцистика представлена в музеї раритетними виданнями творів Г. Сковороди, І. Котляревського, Г. Квітки-Основ’яненка, П. Куліша, М. Драгоманова, І. Нечуй-Левицького, О. Кониського, Лесі Українки, І. Франка.

Почесне місце в експозиції займає творчість видатного ніжинського «студента» — письменника Миколи Васильовича Гоголя, також заслуговує на увагу підбірка творів Тараса Григоровича Шевченка, зокрема три видання «Кобзаря» великого українського поета: петербурзьке 1867, празьке 1876 та київське 1918 року.

Окрема вітрина присвячена рідкісним виданням часів українських національно-визвольних змагань та Української Народної Республіки 1918—20 років.

В музеї знаходиться рідкісна книга Physica Sacra, яку було відреставровано з допомогою Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» ще в 2008 році.