Кандидат політичних наук, медіаексперт Віктор НАБРУСКО звернувся до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення з проханням відреагувати на мовно-інформаційну політику телеканалу «Інтер», яка, на його переконання, становить реальну загрозу національній безпеці.

У своєму зверненні він наголошує на тому, що телеканал «Інтер» досі продовжує залишатися одним із знакових гравців промосковської політики в національному медіапросторі. Його мовна політика побудована за класичними маніпулятивними моделями інформаційного шумовиння, замовчування та пересмикування фактів, принципів контрасту, асоціацій, психологічного шоку тощо, пише експерт.

«Яскравим прикладом використання таких інформаційних технологій став концерт на каналі «Інтер» до Дня незалежності. В даному випадку був використаний давно апробований маніпулятивний прийом психологічної атаки на історичну пам’ять, коли через відповідні кодові символи людину навертають до іншої історичної епохи.

Пісні з фільму «Весна на Заречной улице», твори Матусовського, Колмановського, Ваншенкіна, Крилатова формують світоглядний образ України як типового колоніального придатку совєтської Росії.

Імена великих українців Тараса Шевченка, Івана Франка, які в історично спотвореному вигляді згадували на вечорі, традиційний гопаковий номер ансамблю Вірського – це класичний сценарій днів української культури в Москві епохи Суслова – Маланчука.

Текст ведучих програми, з точки зору історичної правди — фальшивий та відверто антинауковий, коли в одному ряду гнобителів України стоять монголо-татарська орда та польсько-литовська держава. Водночас жодним словом не згадується агресивна сутність Московії як найстрашнішого ворога України.

Справжнє блюзнірство авторів програми – просто не говорити про сьогоднішню агресію Росії, горе і страждання, що принесли на нашу землю московські ординці, героїзм українців, які ціною життя виборюють незалежність.

Ось такий естетично ущербний та змістовно напівпорожній образ України постає в день її народження на загальнонаціональному каналі «Інтер», що нахабно використовує інформаційно-частотний ресурс українського народу для фактично антиукраїнської пропаганди.

Це сконструйована в Москві модель напівдержави, яка активно поширюється у світі. Власне, це ідеологія каналу «Інтер», що перетворився на потужний майданчик «русского міра» зі своїм «канонічним православієм», величним пошануванням всього російського та повним ігноруванням феномену українськості в історико-філософському вимірі», — зазначає Віктор НАБРУСКО.

Він звертає увагу членів Нацради, що «в умовах жорстокої інформаційно-смислової війни, яка ведеться проти України, ви разом з іншими державними органами влади, окрім незграбних регуляторно-обмежувальних санкцій, не ухвалили жодного засадничого документа, який би визначив правила гри на інформаційному полі та запропонував механізм протидії вбивчій російській агресії».

«Прошу відреагувати на мовно-інформаційну політику каналу «Інтер», яка становить реальну загрозу національній безпеці. Мої короткі зауваги, окреслені вище, це підстава для ґрунтовного стилістично-смислового аналізу політики телеканалу із залученням спеціальних інституцій та ухвалення рішеннь згідно із чинним законодавством відповідного організаційно-правового характеру», — підсумовує медіаексперт.