Про те, що субсидія – це чергова житлово-комунальна афера чинної влади, кияни відчули, коли отримали останні квитанції на оплату житлово-комунальних послуг, в яких відсутні дані про нарахування субсидії. За наявною інформацією, у регіонах в квитанціях покладену субсидію теж перестали вказувати. А тих, хто має борги, субсидій вже позбавили. Як завжди, виправданням в цьому випадку звучали звинувачення на адресу деяких місцевих соціальних служб, співробітники яких внаслідок технічних причин не встигли своєчасно провести свої бюрократичні процедури. Хоча вже всім відомо про те, що причина криється саме у відсутності коштів, але про це влада вирішила за краще промовчати. Поправки до бюджету з 15 млрд. гривень, які Гройсман нібито знайшов на підтримку субсидій, парламент поки не затвердив. Гаряча вода у більшості будинках Києва відсутня. У багатьох регіонах про «тепленьку» вже взагалі давно забули.

Зараз розпал літа, немає витрат на опалення і опалення взагалі не потрібно. Але що буде взимку, можна тільки гадати, дивлячись на те, як влада продовжує встановлювати все більш грабіжницькі підвищення тарифів.

У травні підняли розцінки на холодну воду, з липня попри всі обіцянки Кличко і компанія вирішили підняти у 2 рази тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій, таким чином витрати на субсидії доведеться збільшувати, а грошей немає.

У цих умовах, коли чергова афера влади з встановленням грабіжницьких житлово-комунальних тарифів і субсидуванням привела до колапсу ЖКГ, а в найближчій перспективі всієї фінансової системи країни, в уряді наші «гореєврореформатори» міркують про перехід до монетизації субсидій та виплату їх живими грошима. Адже якщо коштів немає на субсидування шляхом взаємозаліків, то на виплату «живими» грошима їх і поготів не буде! І доречи, в питання про те, звідки візьмуться багатомільярдні суми живих грошей, ніхто не розповідає. Але логіка алгоритму дій чинної влади проста і зрозуміла: монетизувати взаємозалікові кошти для виведення їх в кишеню набагато простіше, ніж просто дерибанити міфічні «живі» гроші, які нібито будуть виділені на субсидії.

Якщо чесно, то в нинішніх умовах перехід до повноцінної адресної виплаті кожній родині в грошовому вигляді, тобто так звану монетизацію субсидій це не просто утопія, а спосіб перекладання відповідальності з держави, тобто влади, на пересічних громадян. Слід зазначити, що зараз за невиплату субсидій відповідає держава, якщо ж виплати стануть адресними, то і оплату житлово-комунальних послуг повинні будуть здійснювати самі громадяни з тих коштів, які їм буде надавати держава у вигляді субсидій. Але ж оскільки «живих» грошей немає або вони будуть приходити з величезним запізненням, то боржниками перед постачальниками комунальних послуг буде вже не держава, а громадяни, на яких стануть подавати позови в суд про накладення арештів на майно, квартири, і так ділі. До речі чим не спосіб переділу житлового фонду?!

Підсумовуючи вищенаведене, ми маємо в наявності повний параліч всієї системи субсидування, який загрожує колапсом ЖКГ, по меншій мірі з приходом осіннього похолодання.

Чекати залишилось недовго, схоже на те, що, восени – взимку на нас чекають «не дуже приємні сюрпризи».  А головне, Гройсман, як і обіцяв, таки показав, що він «уміє управляти державою»!

Блог Павла Аніськовича